Şu Anda Burdasınız
Anasayfa > Islak Medya > Yatağınızın Yanına Bir Dilim Limon Koyarsanız Ne Olur?

Yatağınızın Yanına Bir Dilim Limon Koyarsanız Ne Olur?

Limonların yüksek oranda C vitamini içermesinden dolayı bizim için yararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Limonu çay ve su gibi içeceklerimize ekler, soğuk algınlığımızda kür yapmak için kullanırız. Ancak bunlar limonların tüm yararlı özelliği değildir.

İşte bu yüzden, bir dilim limonu yatağınızın yanına koyarsanız neler oluyor öğrenmek istedik!

1. Rahatlarsınız ve sakinleşirsiniz.

Narenciye aroması; sinir sistemini yatıştırır, kaygıyı azaltır ve zor bir günün ardından gerginliğinizi gidermeye yardımcı olur. Bir parça limon yerine, limon esansı veya limon yağı da kullanabilirsiniz.2. Konsantrasyonunuz ve dikkatiniz artar.

Limonun bir diğer etkileyici özelliği ise; aroması her gün solunduğunda kişilerin yoğunlaşmasını, hafızasını ve zihinsel aktivitelerini geliştirmesidir. Japon bilim insanları tarafından yapılan bir araştırmaya göre, bir ortamda limon kokusu olduğunda, insanlar daha az hata yapıyorlar.

3. Modunuz yükselir.

Limon yağı depresyon tedavisinde kullanılan, yararı kanıtlanmış bir alternatif ilaçtır. Siz de modunuzu yükseltmek ve güne mutlu uyanmak isterseniz, yatağınızın yanına bir dilim limon koyabilirsiniz.

4. Yatak odanızın havası mikroplardan arınır.

Limonun aynı zamanda bakterileri öldürme etkisi vardır. Bulunduğu odada havayı temizler.5. Yüksek tansiyonu kontrol altına alır.

Birçok kişi hipertasyondan şikayetçidir ve limon bu konuda da bizlere yardımcı olabiliyor. Limon kokusu kan basıncını düşürür.

6. Böcekleri ve sinekleri sizden uzakta tutar.

Limon kokan bir evde; karınca, sinek, sivrisinek ve böcek yaşayamaz. Bu nedenle, kimyasal kovuculara para harcamak zorunda değilsiniz. Limonu iki dilime ayırdıktan sonra üzerine karanfil koyarak daha etkili bir böcek/sinek kovucu yaratabilirsiniz.Kaynak: www.tzv.org.tr

Bir Cevap Yazın

Top