Şu Anda Burdasınız
Anasayfa > Reading Culture > Ünlü Yazar Stephen King Uyarlamasının Yeniden Çevrimi İçin İlk Görsel Yayınlandı

Ünlü Yazar Stephen King Uyarlamasının Yeniden Çevrimi İçin İlk Görsel Yayınlandı

Tam da katil palyaço çılgınlığını (evet, böyle bir şey var) unuttuğunuzu düşünürken tir tir titremenize neden olacak gıcırtılı balon düşünceleri tekrar yeşeriyor.

İlk olarak Entertainment Weekly’de çıkan hikayede, Bill Skarsgard’ın canlandırdığı Stephen King’in efsanevi gerilim romanının uyarlaması olan “O” adlı yapımdaki Pennywise’ın ürkütücü bir fotoğrafını görüyoruz.

Fotoğrafta, boynunu bir kanalizasyon borusundan uzatan Pennywise, 90’larda yapılan mini dizi versiyonundaki Tim Curry Pennywise’ını Ronald McDonald gibi gösteriyor.

Öncesinde, Cary Fukunaga tarafından sırtlanılmış fakat ertelemeler ve gecikmeler yüzünden sıkıştırılmış film için güzel haber şu; film paketlenmiş ve 8 Eylül şeklinde de Amerika’ya çıkış tarihi verilmiş. İngiltere’ye de sonrasında yakın bir zaman için tarih verilmiş durumda.

EW’ye konuşan yönetmen Andres Muschietti; “Pennywise ortaya çıkar, önde ve ortadadır ve şovu o gerçekleştirir. Rol ondadır. Yani, her zaman her küçük şeyin daha büyük bir tehdidi işaret etmesi garip bir durum.”
Öte yandan Skarsgard, karakteri hakkında seyircilerin “palyaço” elementini çok düşünmelerini istemiyor. “Bir sosyopatın da ötesinde, çünkü insan değil. Palyaço bile değil. Farklı bir var oluş biçimini canlandırıyorum bu filmde. Bizim için bu yeniden çevrimde taze ve orijinal bir iş ortaya koymak önemli. Amaç zaten o garip görüntüye dönmemek.”

Berke Can Turan tarafından www.shortlist.com – Joe Ellison türkçeye çevrilmiştir

Kaynak: edebiyathane.com

Bir Cevap Yazın

Top