Şu Anda Burdasınız
Anasayfa > Sinema > Pixar, Devam Filmlerine Hayır Diyor

Pixar, Devam Filmlerine Hayır Diyor

Pixar’ın İnanılmaz Aile 2 (2019) devam filminden sonra herhangi bir devam filmi çekmeyeceği açıklamasına göre ufukta Ters Yüz veya WALL-E için yakın zamanda bir devam filmi görünmüyor gibi.

EW ile yaptığı röportajı sırasında Pixar stüdyo başkanı Jim Morris, stüdyo olarak hali hazırda altyapısı olan materyaller yerine daha çok orijinal fikirler üzerine yoğunlaşmak istediklerini “Oyuncak Hikayesi ve İnanılmaz Aile sonrasında gelecek olan her şey orijinal olacak.” diyerek belirtti.

Pixar’ın bir sonraki devam filmi olan Arabalar 3, seneye haziranda beyazperdede olacak, ve 2018’de Oyuncak Hikayesi 4, bir sonraki yıl da İnanılmaz Aile 2 projeleriyle takibi sağlanacak. Stüdyonun asıl planı “her yıl bir otijinal film, ou takip eden yıl da bir devam filmi” şeklindeydi fakat işler planladığı gibi gitmedi. Morris, Pixar’ın hala 21 orijinal proje arasına serpiştirilmiş 7 devam filmi olduğunu belirtti.

Ters Yüz yönetmeni Pete Docter, bir orijinal proje fikrine sahip ve Ratatouille yönetmeni Brad Bird şu anda İnanılmaz Aile 2 üzerinde çalışmakta., bu da demek oluyor ki hayranlar bu iki filmi takip ederken stüdyonun bol bol vakti olacak. Morris ayrıca ihtimal dahilinde olan WALL-E devam filmi için de konuştu. Morris, WALL-E dünyasına geri dönmenin iyi olabileceğini belirtti ama şu anda stüdyonun böyle bir planı olmadığı bilgimiz dahilinde.

Berke Can Turan tarafından www.ign.com – Alex Osborn sitesinden türkçeye çevrilmiştir

Kaynak: edebiyathane.com

Bir Cevap Yazın

Top