Şu Anda Burdasınız
Anasayfa > Genel > Duygusal Olmayan Kadınlarla Birlikte Olmanın Çok İyi Bir Fikir Olduğunu Gösteren 11 Madde

Duygusal Olmayan Kadınlarla Birlikte Olmanın Çok İyi Bir Fikir Olduğunu Gösteren 11 Madde

Herkesin aşina olduğu ve aslında ‘kötü’ bir üne sahip olan bir kadın tipi vardır. Dışa dönük olmadıkları ve duygularını herkesle paylaşmadıkları için sık sık eleştirilere maruz kalırlar. Evet, bu kadınlar genellikle ‘duygusuz’ olarak nitelendirilirler ama aslında yalnızca ‘duygularını belli etmeyen’ kadınlardır. Fakat ilginçtir ki, bu kadınlar, kalplerinin derinliklerinde saklı tuttukları çok güçlü duygulara sahiptirler. Onların duyguları daha saf ve karşılıksızdır. Açıkçası ben bu kadınlara tapıyorum çünkü onları diğerlerinden farklı kılan harika özelliklere sahipler. İşte ‘duygularını açıkça belli etmeyen kadınların’ 11 mükemmel özelliği;

Kaynak: http://elitedaily.com/women/unemotional-…

1. Sizinle duyguları hakkında konuşmak istemezler.

Sizinle duyguları hakkında konuşmak istemezler.

Duygusal olmayan insanlar da aslında duygusaldır ama sizinle oturup duyguları hakkında uzun uzun konuşmak istemezler. Duygularını kendilerine saklarlar ve bu yüzden siz de onları duygusuz olarak nitelendirirsiniz. Duygularını kendine saklayan ve karşınızda güçlü bir şekilde duran bu kadınlar, kendinizi daha güçlü hissetmenizi sağlar ve duygusal zırvalıklarla başınızı ağrıtmazlar.
2. Poz takınarak kendilerini daha iyi hissetmeye çalışmazlar.

Poz takınarak kendilerini daha iyi hissetmeye çalışmazlar.

Bu tip insanlar, diğer insanlar etraflarındayken hava atma ihtiyacı hissetmezler ve hayatlarında çok önemli şeyler oluyormuş izlenimi yaratmak için uğraşmazlar. İlgi odağı olmak gibi bir amaçları yoktur çünkü çoğu insan, iç dünyalarındaki karşılık duygulardan uzaklaşabilmek için ilgi görmek ister. Duygularını belli etmeyen kadınlar ise, iç dünyalarında yaşadıkları savaşı gayet iyi kontrol edebilmektedirler ve bu nedenle bir takım pozlar takınarak daha iyi hissetmeye ihtiyaçları yoktur.
3. İnsanların, kendileri hakkında ne söylediklerini umursamazlar.

İnsanların, kendileri hakkında ne söylediklerini umursamazlar.

Bu tip bir insan, insanların onu nasıl tanımladığına değil, kendi kendini nasıl gördüğüne önem verir. Bu nedenle, duygusuz gibi görünen kadınlar kendilerinden daha emindirler ve birçok konudan yara almadan sıyrılmayı başarabilirler.

4. İnsanları teselli etmek konusunda iyi değildirler.

İnsanları teselli etmek konusunda iyi değildirler.

Bunun sebebi, karşılarındaki insanın duygularını hiçe saymaları değildir elbette. Yalnızca bu tarz duygusal durumlarla nasıl başa çıkılacağını bilmezler. Teselli etmeye çalışırken genellikle yanlış şeyler söylerler fakat bunun arkasında kötü niyet aramak anlamsız olur. Aklınızdan hiçbir zaman çıkarmamalısınız; karşınızdaki bu kadının sizi incitmek gibi bir niyeti yok. Konuşmayarak ama varlığıyla sizin yanınızda olarak aslında sorunlarınızın en büyük paylaşımcısı onlardır.
5. Sizden onları rahatlatmanızı beklemezler.

Sizden onları rahatlatmanızı beklemezler.

Duygularını açıkça belli etmeyen kadınların sergiledikleri eylemler düşünceleriyle tamamen paraleldir. Duygularının eylemlerine yansıdığı pek görülmez. Kendilerini size açmak konusunda oldukça zor zamanlar yaşarlar ve size bağımlı hale gelmeleri imkansız gibi bir şeydir. Bu nedenle onları rahatlatmanıza da ihtiyaçları yoktur. Eğer böyle bir kadın size bağımlı hale geldiyse, bilin ki onun için dünyadaki en değerli insan sizsiniz. Devamını Oku

Bir Cevap Yazın