Şu Anda Burdasınız
Anasayfa > Galeriler > Aşk Bitkisini Soldurmanın 3 Yolu

Aşk Bitkisini Soldurmanın 3 Yolu

Aşk bitkisinin siz farkına bile varmadan solup gideceği bazı durumlar vardır. Sezgilerinize güvenin ve yapacağınız şey konusunda karar vermek için işaretlere bakın: radikal bir değişiklik mi gerekiyor, yoksa sağlıklı ve dengeli bir aşk mı yaşıyorsunuz?

“Yaşlanmak aşkı korumaz. Ama aşk yaşlanmaya karşı koruyabilir.”

– Jeanne Moreau

1: Negatifliği Beslemek

Stresli bir iş, yemek alışverişine gidecek vakit bulamamak, suratsız bir komşu ya da bozuk bir buzdolabı… Eğer bunları pozitiflikle dengelemezsek, çok negatif oluruz. Ve negatiflik, partnerimizle olan ilişkimiz de dahil olmak üzere, birçok alana taşınabilir.

Negatif düşüncelerinizi partnerinize yüklemek, duygusal açıdan onlara ait olmayan bir ağırlık yüklemektir. Negatiflik yok olmaz. Sonunda duygusal sırt çantanızda birikerek ağırlığı sırtınızı incitecek boyuta gelir. Şikayet etmek sadece onları söyleyen ve dinleyen kişilerin ruhlarını boğar. Bu yüzden, niçin çok şikayet etmek yerine problemleri çözmeye odaklanmıyoruz?

Bazı zamanlarda negatif tutumlar çiftleri tehdit edecek kadar tehlikeli değildir. Ancak her gün karanlık olması bir yaşam tarzına dönüşürse, aşk bitkisi kesinlikle solmaya başlayacaktır.

Bir Cevap Yazın