Şu Anda Burdasınız
Anasayfa > Yaşam > Anneanneyle Büyüyen Çocukların Çok İyi Bildiği 13 Şey

Anneanneyle Büyüyen Çocukların Çok İyi Bildiği 13 Şey

Kimi çocuklar türlü sebeplerden ötürü anneanne evinde, anneanne gözetimiyle büyür. Ki o büyüme süreci kimi zaman zor olsa da çoğunlukla eğlenceli ve güzeldir. O evde ömür boyunca hafızadan silinmeyecek hatıralar biriktirilir. İşte anneanne evinde büyüyen çocukların çok iyi bildiği 13 şey!

1. Sevdikleriniz için nasıl fedakâr olunacağını öğrenmişsinizdir. Anneanneyle büyümek; sevdiğin biri için ne kadar ve nasıl fedakar olunabileceğini öğrendiğin bir okuldur. Torununun mutluluğu ve onun herhangi bir şeyden mahrum kalmaması için fedakarlık kapılarını sonuna kadar açan anneanneler size bunu canlı canlı öğretir.

2. Misafir ağırlamayı çok iyi bilirsiniz. Anneanne evi, her an kapılarını yeni misafirlere açan bir kurum gibi işler. Bu kurumda bir misafirin nasıl ağırlanacağını anneanne komutasında kusursuz şekilde öğrenme fırsatınız olur. Canımız anneannemizin sizi sevgisinden içine sokmak isteyen akranı teyzeler bu kurumdan hiç eksik olmaz.

3. Küçük yaşta meyve ve sebze seçimi konusunda uzmanlaşmışsınızdır! Anneanne hayat okulunun bir başka öğretisi; küçüklükten itibaren onunla pazara, markete ve manava giderek meyve ve sebze seçimi konusunda uzmanlaşmanızdır. Misal domatesin sertliği, kıvırcığın canlılığı, patlıcanın boyu; bunlar hep anneanne çıraklığı yaparak öğrenebileceğiniz hususlardır.

4. Kıymet bilmeyi öğrenmişsinizdir! Başta yokluk içinde size varlık yaşatmaya çalışmasıyla ancak sahip olduklarınıza da ne denli zor şekilde ulaşıldığını anlamaya başlamanızla çocukluğunuzdan itibaren sahip olduğunuz her şeyin kıymetini bilmeniz gerektiğine fazlasıyla tanık olursunuz. Elbette, ilk ve bir ömür boyu en çok kıymeti bilineni şüphesiz anneannenizdir. Devamını Oku

 

3 thoughts on “Anneanneyle Büyüyen Çocukların Çok İyi Bildiği 13 Şey

  1. Yazilanlar dogru hatta eksik ama cok buyuk bir yanlisla baslik atilmis yaziya. Çünku ben babaanneyim. Akilli bir yazar buyukanneler diye baslik atardi.

    1. Çok haklısınız görgüsüz sevvgisiz bencil annanede çok toplumda gençleri bu tip paylaşımlarla babannelere karşı kışkırtıyolar…. Akıl fukaraları….

  2. Benim cocuklarimin annanesi yok ve ayni seyleri babane ile yasiyor neden genel bir kavram buyukanne kullanmiyorsunuz. Bu kisisel olarak esinin annesini sevmiyenlerin yorumu olabilir ve hic hos bir tutum degil

Bir Cevap Yazın

Top