Şu Anda Burdasınız
Anasayfa > Yaşam

Bilim İnsanlarına Göre Başarılı Çocuklar Yetiştiren Ailelerin 8 Ortak Özelliği!

Elbette iyi ebeveynler olmanın bir tarifi olamaz fakat bazı psikolojik araştırmalar çocukların başarılı olmalarını öngören birtakım faktörler ortaya koyuyor. Tabi ki bunların çoğu da anne babadan ve çocuklarını nasıl yetiştirdiklerinden başlıyor. Businessinsider'ın haberini sizler için hazırladık. Kaynak: http://www.businessinsider.com/how-paren... 1. Çocuklarına ev işleri yaptırıyorlar. Stanford Üniversitesi eski dekanı Julie Lythcott-Haims'e göre çocuklar iş yaptıklarında hayatın bir parçası olmak için bir şeyler yapmaları gerektiğini anlıyor ve gelecekte meslek sahibi olduklarında çalışma arkadaşlarıyla daha iyi işbirliği kurup daha empatik bireyler oluyorlar.

Geçirdiğiniz Hastalıkların Sebebi Olduğunu Muhtemelen Bilmediğiniz 8 Ruhsal Durum

İşte günlük hayatta en çok karşılaştığımız sağlık sorunları ile alakalı bilmeniz gerekenler ve bedeninizin size söylemek istedikleri… 1. Alerjiler Kime karşı alerjiniz var. Kendi gücünü yâdsıma, (eğer ki biriyle anlaşamadığınızı düşünüyorsanız ve bunu ciddi bir sorun haline getirmişseniz, vücut kendini devreye sokar ve bu işin ne kadar ciddi olduğunu size gösterir)

Kadınların, Erkekler Hakkında Deli Gibi Merak Edip Bir Türlü Cevabını Alamadığı 7 Soruyu Cevaplıyoruz

Kadınlar ve erkeklerle ilgili bilinmeyenleri çözmeye devam ediyoruz. Geçen sefer kadınlarla ilgili merak edilenleri cevaplamıştık. Bu defa da kadınların, erkeklerle ilgili merak ettiklerini cevaplayacağız. Bunun için de "Editör sen nerden bilicen? Sallamışsın" demeyin diye etrafımdaki erkekleri bulup bir bir soruları yönelttim. Aşağıdaki cevaplar, birbirinden farklı adamların verdikleri, erkek cevapları. Sırf demokratik olsun diye kadın olarak kafama yatmayan cevapları bile kesmedim. Her şey sizin için... 1. "Biz destan gibi mesaj yazarken neden sizden “ok” ya da gülücüklü kısa cevaplar geliyor?" Asım: Kısa ve öz yazarak derdimizi

Herkesin Maruz Kaldığı Aşk Hakkında Bilimsel 7 Gerçek

Evet, hayatımın ışığı; sevgili aşk… Senin peşinde  insanlar her ne kadar maymuna dönse de, hepimiz yaşamın tadı, tuzu, biberi olduğunu biliriz. Sensiz, yavan bir hayat ne kadar yaşanmaya değer? Bu kadar duygusal ve şahsi bir yaklaşım yeter. Aşkı bir de çeşitli perspektiflerden bilimsel veriler ışığında  yazıya almak istiyorum. Biraz araştırdım ve okuduklarım yüzümde hafif bir gülümseme yarattı. Tabii ki; bir iki kelam etmeden de duramadım. Yorumlarım için affınıza sığınıyor ve aşağıda  7 maddelik bir listeyi sunuyorum. Bakalım aşkla ilgili  trajikomik bilimsel verileri, siz

Soğuk Su ile Yıkanmanın Sağladığı 3 Güzellik Sırrı

Daha sağlıklı bir cilt ve saç güzelliğiniz için ufak bir tercih değişikliğine ne dersiniz? Üstelik ne ilave bir işleme, ne de onlarca lirayı harcamaya gerek kalmadan! Sadece soğuk suyla yıkanarak gençliğimizi sürekli koruyabiliriz. Hem biliyor musunuz;  bu sayede güçlenen saçlar kolayca kırılmıyor ve dökülmüyor. Eğer saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız, kayıplarınızı azaltmanın bir yolu da soğuk su ile yıkanmak. İşte size soğuk su ile yıkanmanın sağlıdığı 3 güzellik sırrı 1- Soğuk Su Sayesinde Saçın Üst Tabakası Güçleniyor. Saçlarım hemen yağlanıyor diyenler, dikkat! Şampuan

En Kısa Zamanda Türkçe’ye de Kazandırılması Gereken 9 Pek Mühim Aşk Sözcüğü

İllüstratör Emma Block, aşık olan herkesin yaşadığı fakat her dilde bir karşılığı olmayan duygu ve durumları derlemiş ve resmetmiş. Sonuç olarak da ortaya şöyle bir çalışma çıkmış: 1. Koi No Yokan (Japonca) : Yeni tanıştığınız biriyle ömür boyu birlikte olmanın kaderiniz olduğunu düşünme durumu.

Kadınların Efendi Erkek Yerine Piç Erkek Tercih Edişinin Yanlış Olduğunun 7 Kanıtı

Efendi erkek-piç erkek tartışması internet var olduğundan beri süregelen bir tartışma. Genelde kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercihi sorgulanır ancak piç erkekler piçlikleriyle hep bi' şekilde baskın çıkmayı başarır. Biz de bu hegemonyayı bitirmeye karar verdik ve bu içeriği hazırladık. 1. Efendi erkekler efendi gibi okur, çalışır, bir birey olarak kendilerini inşa ederler. Sağlam ve güvenilir insanlardır.

M*meleri Baş Kaldıran Kadınların Yaşadığı Sıkıntıları Özet Geçen 6 Karikatür

Yer çekimi bazen garip şeylere sebep olabiliyor. O istenen görüntüyü elde etmenin onlarca yolu gerçekten var mı? Bazen elinizden bir şey gelmiyor değil mi? BuzzFeed memelerin isyanını oldukça sarkastik bir biçimde ele almış, biz de sizler için çevirdik! Her baktığınızda mükemmel görüntüyü elde etmeniz dileğiyle! 🍒😂 Kaynak: https://www.buzzfeed.com/floperry/cartoo... 1. Hepimizin kavunları yok; kimimizinki 5 gün giyilmiş çorap, sinek ısırığı veya kum torbası.

Top