Şu Anda Burdasınız
Anasayfa > Arka Bahçe

Edebiyatımızın Ustası Büyük Yazar Vedat Türkali’nin Romanlarından Seçilmiş Muhteşem Ötesi 7 Alıntı

1: Dünyaya bir daha ki gelişimizde düşünürüz! O zaman da at mı, it mi, kertenkele mi, ne olacağız kim bilir? Belki de cansız taş! En iyisi doğaya karışmak, bir kaya olmak açık deniz kıyısında!

Cahil İnsanları Bir Çırpıda tanımanız için Bilge Konfüçyüs’ün şu 8 Altın Sözünü Unutmayın

Konfüçyüs, Çinli filozof, eğitimci ve yazar. MÖ 551 - MÖ 479 tarihleri arasında, Doğu Zhou Hanedanlığı döneminde yaşadığı sanılmaktadır. Kong Qiu adı altında, Lu devletinin Qufu şehrinde doğmuş ve aynı şehirde vefat etmiştir. 1: Bilenle tartışabilirsin, bilmeyenle tartışabilirsin. Ama bildiğini sananla tartışmak ahmaklıktır.

Büyük Yazar Tolstoy’un Gün İçinde Yaptığı Hiç Bilinmeyen 7 Özelliği

Kuşkusuz hem Rus hem de Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük yazarlarından biridir Tolstoy. Ama yazarlığının dışında diğer ilgi çekici bir çok özelliği de mevcuttur. İşte bunlar genelde pek bilinmez. Biz de siz değerli edebiyathane.com okurları için bunları listeledik. İyi okumalar dileriz efendim. 1: “Yazdığım şey iyi olmasa da rutinimin bozulmaması için her gün hiç aksatmadan yazmam gerekiyor.”

Dostoyevski’nin, Hepimiz Palto’sundan Çıktık Dediği Gogol’un İnsan Psikolojisi İçin Söylediği 8 Düşünülesi Söz

Nikolay Vasilyeviç Gogol gerçekçi Ukrayna asıllı Rus roman ve oyun yazarı. En çok tanınan eseri Ölü Canlar'dır. Gogol orta halli toprak sahibi bir ailenin çocuğu olarak Ukrayna’da Soroçinski köyünde dünyaya gelir. 1: "Hayat nedir? Acılar vadisi. Dünya nedir? Hissiz insan kalabalığı."

Nietzsche’nin Akıl Hocası Arthur Schopenhauer’in Kadın-Erkek İlişkileri Üzerine Söylediği İlginç 6 Aforizma

Arthur Schopenhauer (d. 22 Şubat 1788, Danzig - 21 Eylül 1860, Frankfurt), Alman bir filozof, yazar ve eğitmendir. Schopenhauer, Alman felsefe dünyasındaki ilklerdendir ve dünyanın anlaşılmaz, akılsız prensipler üzerine kurulu nedenselliklerinin olduğunu söyleyerek dikkatleri çekmiştir.Ayrıca Schopenhauer, Nietzsche'nin ilk akıl hocasıdır. Biz de sizler için onun Kadın-Erkek ilişkilerine dair 6 mükemmel sözünü derledik. İyi okumalar dileriz efendim. 1: Bir erkekteki her türlü fiziksel kusuru bir kadın, çocuk söz konusu olduğunda, eğer kendisi bu bakımlardan olumsuzlukları gölgeleyebilecek kadar mükemmel ise, ortadan kaldırabilir. Bunun

Telepati ile Aklınızdan geçenleri Okuyan Aborjinlerin Kişilikler hakkında Bilgelik Dolu 7 Mesajı

1- Bir kimse kızdığı zaman, yaşam enerjisi, su ya da kaygan kayalar gibi akmak yerine, her iki tarafa itilir ve keskin uçlu bir hale gelir. Bu, bedenin içine girer ve organlara zarar verir. Kızgınlık aynı, bedende yara açan ve çıkarılması zor mızrak gibidir.

Süper Zeka Dahilerin Şaşırtıcı 8 Ortak Özelliği

Picasso, Einstein, Edison, Steve Jobs… Hepsinin ortak özellikleri neydi? Sizin için yaratıcı dahilerin 8 ortak özelliğini listeliyoruz. 1. Yaratıcı Dehalar Yeni Deneyimlere Açıktır Bireysel düzeyde bakıldığında psikologlara göre, deneyimlere açık olmak yaratıcı dehaların tek en önemli özelliği. Yaratıcı dehalar bilinçli olarak hayatlarına değişimi katıyorlar ve beklenmeyeni deneyimleyebilecekleri koşullar yaratıyorlar.

Top